Funny Games USA (recenze)

4. prosince 2012 v 22:21 | Elfel |  Recenze filmů
Název: Funny Games USA
Žánr: Thriller, Psychologický, Horor, Drama


Pod jménem Naomi Watts si určitě představíte blonďatou sympatickou herečku z filmu King Kong nebo starostlivou a svému synovci oddanou matku ve filmech Kruh 1 a Kruh 2. Zde se ovšem ocitá s manželem a synem na jakém si letním sídle (hádám), kde hodlají přečkat týden, ba dokonce čtrnáct dní. To ale netuší, že jim další den do domu přijde nečekaný host.
Jak už to tak bývá (mohli jsem se s tímto pořekadlem setkat i v "Slovácko sa nesúdi" - "Host do domu, hůl do ruky"...nebo tak nějak), v tu chvíli začíná Kate a její rodině boj o holý život.

Poster k filmu Funny Games USA

Pokud jste fandou napínavých filmů s krví a labilními psychopaty, kteří nosí rukavičky, ale tvář nikdy nezakryjí, pak je tento film pro vás. Zaujalo mne, jak se film rozjel už během prvních deseti minut. Velmi rychlá spád mohl dát filmu korunku, ale jak jsem výše zmínil "Ovladač", ten zaručeně zařídil, aby film o korunku přišel!
Každopádně Kate předvedla neuvěřitelný výkon! Opět zazářila a ve velkém! Role vnitřně i navenek silné matky ji dokonale přilehla ke kůži.

My bychom nazvali film bez hudby jako nezáživný, bez nějaké té "omáčky okolo", ale zde by hudba jen překážela! Kromě cesty autem tam žádná není (pokud si dobře pamatuji). A to je na tom tak fantastické! Kdy jste viděli nějaký akční film, thriller nebo "slabší horor" bez hudby?! Já nejspíš nikdy... do dnes!
/Spoiler: Já už si myslel, že si na člunu Kate přeřeže pouta, doplave k domu a celé to přetočí, aby vrahy zabila ještě než vejdou přes práh! /
Film ale zároveň poukazuje na to, jak jsou dnes lidé vynalézavý, bezcitní, násilí chtivý a mění se ve zrůdy. Masakr.

Hodnocení filmu: 8/10

-vytýkám jen tu nadměrnou fantazii, kterou si už režisér pustil ke konci na "volnou uzdu", to bylo moc a taky to stále dost bodů
Každopádně bych film doporučil. Pro slabší povahy raději ne, je to hodně o psychice, krve tam je dost, ale horor...no nevím, dza je to horor, nebo ne, ale do žánru jsem ho zařadil. Každý máme svůj názor.

Vkládám sem anglický trailer, i když hudba, která se v něm vyskytuje ve filmu není! Trailer působí celkem komicky, ale... Opak je pravdou ;-)Pokud jste film viděli, napište, jak se vám líbil.
© Elfel 2012

PS: Omlouvám se za chyby!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama