Červeň a zeleň aneb 1.11.2012

1. listopadu 2012 v 20:27 | Elfel |  Deník Elfela
Červeň a zeleň,
ze stromu se rychle ztrácí,
jako zlomená větev,
vstříc zemi se kácí.


Zlomená a suchá
bez špetky života,
za posledních chvil praví:
"Jsem zbytečná větev,
bez listu,
bez stromoví,
bez plodu."
© Elfel 2012


Dobrý den moji milí čtenáři. Vím, že vás je tři a půl, ale i kvůli vám napíšu tento poslední článek do mé rubriky s hlavním titulkem "Deníček".

Naše životy běží a my stárneme, rychleji, než bychom si přáli, ale zároveň tak pomalu, že na to i zapomínáme. Trochu zábavné, že?
A jak tak stárneme, potkáváme nové lidi, dobré, až nejlepší nebo právě naopek ty špatné, ba dokonce katastrofální.
Myslím si, že za svůj život jsem poznal už veškeré škály lidí moc dobře. Nechci nikoho nikam zařazovat, ale téměř všichni lidé z "blogového světa" se umístili v nejvrchnějším žebříčku mé obliby. Možná je to tím, že se neznáme osobně.
Ovšem nejen lidé z blogu jsou mí nejoblibenější osoby.

Pokud má někdo fantazii a tak skvělý vnitřní zrak, pozná pravou poctatu básničky. Pokud upíráte oči na druhou sloku, je tam jen jako... "omáčka". Popravdě... vůbec tam být neměla.

O škole už nepromluvím, možná ze své vlastní bezpečnosti. O svém soukromí už také ne. Jediné, co bych vám chtěl vzkázat, těm co teprve půjdou na střední nebo těm, co už tam jsou, tak, jako já, budou následující věty. Nechci, abyste se jich drželi, ale určitě mi dáte zapravdu.

Neotevírejte se lidem na střední. Jedete tam sami za sebe! Uvědomte si to! Kolektiv? Ne! Je to jen skupina jednotlivců s podonými cíly, jako jsou ty vaše. Není to základní škola, kde si navzájem cucáte palce.
Někdy se otevřete špatným lidem, zrovna těm nejhorším a poznáte to bohužel pozdě. Ale po prvním zklamání už nenahazujte nitky takové, jaké byly před tím. Nýbrž oslabené, až vůbec žádné.
Občas poznáte lidi hned po prvním týdnu. Bývají to právě ti nejlepší, nejotevřenější, nejupřímnější, nejlaskavější. Jindy je neprokouknete ani za celé ty čtyři roky.

Jedno slovo: "Já" - nepoukazuje na mne, nýbrž na vás. Na vás všechny, kteří si to slovo řeknete, vám musí dojít, že jen vy se provázíte životem od začátku až po samotný konec. Vy víte o sobě všechno a k sobě musíte být otevření. Nelžete, buďte sebekritičtí k sobě samému, upřímní k ostatním a láskyplní ke všem.

©Elfel 2012

PS: I když je tento článek napsán na TT, nejspíš vám to nic nedá, ale i přes to vám v životě držím palce, ať už jste zde poprvé, či opakovaně. A nezapomeňte ještě na jednu věc... Zítra je konečně pátek! ;-)
PPS: Omlouvám se za chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gallilea Gallilea | Web | 1. listopadu 2012 v 20:45 | Reagovat

Počkej na vysoké, jestli uvažuješ, to budeš izolovaná jednotka :)

2 Agricula Agricula | Web | 2. listopadu 2012 v 8:43 | Reagovat

Chápu tvoje "středoškolské" rozpoložení :) já si tam někdy připadám jako oáza na poušti, týdny po mně dupou, ale když přijde žízeň (domácí úkol) tak se vždycky přijdou napít, takový jsou to kamarádi :) Člověk by měl bý vždy jen sám za sebe, nejen ve škole, na druhou stranu mi střední däla dvě kamarádky, které mi snad už zůstanou navždy...

3 Lilly Lilly | Web | 3. listopadu 2012 v 11:21 | Reagovat

Ahoj, chceme tě pozvat do naší RPG na téma Hunger games. Zaregistruj se a zkus si život v Panemu. http://on-hungergames.blog.cz/

4 Hikari - san Hikari - san | Web | 5. listopadu 2012 v 15:32 | Reagovat

Dávám ti za pravdu a taky se těch rad budu držet, dáváš mi je nejen ty, ale taky moje rodina a všichni máte pravdu. Spoléhám se jen sama na sebe, na nikoho jinýho se v životě spolehnout nedá. Taky mám dvě nejlepší kamarádky, znám je čtyři roky, ale stejně si dávám pozor, nikdy nevíš, kdo ti budne kudlu do zad.
a taky doufám, že i kdyby jsme se znali osobně, že se budeme mít v oblibě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama