Listopad 2012

Rozbřesk 2. část (film- recenze)

19. listopadu 2012 v 21:53 | Elfel |  Recenze filmů
Pokud už jste byli v kinech na posledním díle z vášnivě sledované Twilight ságy, určitě už víte, jak tento příběh dopadl. Ovšem pro ty, co se do kin chystají, nebo si počkají na film na dvd nebo známých českých download serverech, tu mám recenzi na tento díl!

Doba ledová 4- Země v pohybu (recenze)

18. listopadu 2012 v 12:49 | Elfel |  Recenze filmů


Určitě se většina z vás celý rok těší na slibovanou podívanou Doby ledové čtyři. Před několika týdny se ta ona většina mohla nahrnout do kin, které jako první slibovaly tento film.

Už na ukázkách mě opět upoutala šavlozubá veverka, která opět nevědomky zaviní jakousi katastrofu- v tomto případě roztočí jádro. Velmi zábavná část filmu končí výstřelem veverky na povrch Země.

Co se ale týče samotného filmu, zhodnotil bych ho kladně. Tvůrci si s tímto malým zázrakem dali určitě práci, ale ze všech dílů, které zatím vyšly, byl tento podle mého gusta asi nejlepší.

Nejvíce mne zaujala babička Sida. Ta byla opravdu "pecková"! Její hlášky, gestikulace, pohyby a chování neměly sebemenší chybu! Uživuje celý film až do samého konce, do kterého doslova "vpluje" ve verlybě.

Určitě jste si také v ukázkách všimli jakési opice. Ta byla zápornou postavou po celý film a pro mé rozhořčení přežila. Ovšem pokud by se na to koukali malé děti, nemohou tam být žádné "drsné" scénky. Co si ale budeme nalhávat, ve všech pohádkách, na které jsme se koukali jako malí my, tam všude minimálně jedna taková scénka byla- princ co usekává hlavy sedmihlavé sani nebo babičku, kterou sežral vlk. Je to škoda, ale opět to dává trochu otevřený konec. Zároveň tak naději fandům těchto komediálních animovaných filmů doufat v další a ještě lepší díl Doby ledové.

Hodnocení: 9/10

Tento film by si určitě neměl nechat ujít žádný člověk na Zemi. A tuplem ne fanda velmi povedených komedií!

Snad vám hodnocení k něčemu bylo. :-)
Recenzi jsem sepsal sám, proto kopírujte se zdrojem! Děkuji, Elfel.

Obrázky: google.com

Kapitola 19. ,Hon

18. listopadu 2012 v 12:13 | Elfel |  Hon

Kapitola 19.


Zatímco Mia utekla do věčných hloubek lesů, ukryla se před paprsky zlatavého slunce, Viktor s Frederikem svižně kráčeli se zdrcenou Hanou po boku přímo k Evelin.


Kapitola 18. ,Hon

13. listopadu 2012 v 19:56 | Elfel |  Hon
18 / 19 !! Blížíme se do finále...

Kapitola 18.

Krátké nožky dvanáctileté, bezpochyby nejmladší, bojovnice ji nesly za Hanou. Na lopatkách ji hřál vroucí dech Tima.
"Hano!", zakřičela, ale Hana byla tak zaneprázdněna otlačováním nenasytné tlamy vlkodlaka, že na jediné, nač se zmohla, byl výkřik.
Vlkodlaka smetla jakási hnědá lavina- Mila. Její dlouhé hnědé vlasy zavlály za jejím chlupatým nepřítelem, jako záclona vystavěná průvanu.
Mila stačila s náskokem uhýbat jeho útokům a ještě mu zasazovat bolestné drápance do čenichu, páteře, pracek… . Hana se už zvedala, ale k zemi ji opět přirazil další nepřítel- Tim. Ovšem, že ho bývalá kriminalistka přehodila přes své tělo raz dva, jelikož on není tak veliký, svou váhu nerozprostírá na čtyři hnáty, a tak je jednodušší ho vyvést z rovnováhy. Ozvala se dunivá rána- vlkodlak padl k zemi bez jedné končetiny- zadní pravé nohy. Chvíli se tam svíjel v bolestech, pak ale vstal a belhal se k lesu, kde se jeho tři hnáty změnily v obyčejné lidské končetiny. Ani druhá rána neunikla pozornosti ostatních bojujících- tělo malé dívky se s prvními paprsky vycházejícího slunce zvrhlo na zem. V hrudi měla obrovskou díru, z níž se valila ohromná masa krve.

Kapitola 17. ,Hon

10. listopadu 2012 v 22:58 | Elfel |  Hon
Kapitola 17.

Mé nohy mne nesly proti mým protivníkům, aniž bych toužil po boji. Na vlastní oči jsem viděl proměnu upíra v nosorožce. Jeho masité nohy a těžká váha mne odhodily stranou, než bych si stačil povšimnout, jak blízko už u sebe jsme.
Opět se proti mně hnal, s rohem namířeným přímo na mne. Mezitím už Michael zmizel. Jeho neviditelné tělo bylo někde kolem mě, ale já ho necítil. Jako by spolu sním zmizel i jeho pach.
Přemetem jsem přeskočil na mne se valícího nosorožce a utíkal, abych si získal malý odstup. Má schopnost vyžaduje čas.

Kapitola 16. ,Hon

6. listopadu 2012 v 20:28 | Elfel |  Hon
Kapitola 16.

Izabel byla světlovlasá dívka s postavou atletky, až na ty bujné vnady, které ji činily jen tou nejokouzlující atletkou. Samozřejmě, že nemůžeme hodnotit knihu podle obalu, jelikož tato kniha by byla dokonalá. Co měla napovrch, měla dvojnásobné uvnitř.
Její ďábelská rychlost mohla být její předností, ale tou je především spojení právě jí a schopnosti, kterou oplývá.
Vrhala se proti Mie. Věděla, že by přímí útok byl jediným možným rychlým ukončením- vyhrála by. Ale Miou naprosto prolétla skrz. Jako by to byla mlha, nebo přelud.
"Tak nehmotná, jo?", optala se jí Izabel, když jí tak zhruba došlo, kdo je její soupeř.

Červeň a zeleň aneb 1.11.2012

1. listopadu 2012 v 20:27 | Elfel |  Deník Elfela
Červeň a zeleň,
ze stromu se rychle ztrácí,
jako zlomená větev,
vstříc zemi se kácí.

Kapitola 15. ,Hon

1. listopadu 2012 v 6:30 | Elfel |  Hon
Kapitola 15.

Abi, Lin, Niki, Cris i Mila běžely v jedné řadě proti dvěma posledním trojkám- Timovi a Danielovi.
Lin sdělovala v myšlenkách jakýsi narychlo uspořádaný plán ostatním, ale v tu ránu ji zasáhl obrovský balvan do hlavy, který po ní pomocí levitace vrhnul Daniel.
Nyní už byly jen čtyři.