Kapitola 14. ,Hon

28. října 2012 v 9:07 | Elfel |  Hon
Kapitola 14.

Vrhala se střemhlav svým soupeřům- třem vlkodlakům. Ti se k ní řítili ohromnou rychlostí. Nejrychlejší byl Alexandr, který se jí vrhnul jako první po jejím vzrušením rozechvělém hrdle.


Hanin výkřik a hbitý úskok stranou jí zachránil před prvními čelistmi plných ostrých tesáků. Další dva se blížili ze stran. Nejhorší bylo, že jste je mohli spatřit pouze při nějakém tom záblesku světel ze vzdálených soubojů, jinak se musela Hana spolehnout na svůj čich nebo sluch.
Během mžiku už kolem ní uzavřeli kroužek tři vlkodlaci, kroužili kolem ní, aniž by jí dali sebemenší šanci na únik.
Když už se po ní nejtmavší z vlků, Alexandr, vrhnul, vyskočila, aby se střetl s vlastním z řad- Leonardem, šedivým vlkem. Hana chtěla použít při dopadu svou extravagantní sílu, bohužel pro ni, po ní skočila Tamara, jako zářivě hnědý vlk.
Hana uznala za velmi vhodné útok odložit. Na místo něho se od Tamary odrazila pryč z kruhu pracek a tesáků, blíže k souboji živlů. Spoléhala na lepší viditelnost, ale jak se k nim blížila, tráva více houstla. Alespoň viděla hýbající se stébla trávy.
S jejím výskokem vyskočila i Tamara a tohoto momentu Hana využila. Hnědý vlk po ní natáhl své drápy, ale Hana jí čapnula za pracku a než stihla Tamara zareagovat, už cítila tvrdý náraz o chladnou kamenitou zemi, velmi blízko u lesa, zároveň velmi daleko od Hany.
Ta si s dopadnutím počínala s dalšími dvěmi tlamami.
Hana možná byla rychlejší i silnější, ale k čemu to, když nepřátele horko těžko vidí, sotva dokáže cítit a jediné co slyší, je řinčící čepel, křik ostatních v jejich souboji, šustění blesku, čvachtání vody, burácení země nebo foukání větru.
Občas jí vánek náhodně sfoukl trávu k zemi a poskytl já tak skvělý výhled těsně před jejich útoky. Jindy ji naopak shodil vlasy do očí.
Snažila se stále utíkat a vymýšlet stále lepší strategii, ale šlo to jen těžko. Pak ji ale něco napadlo.
Nasadila nejrychlejší tempo, jaké svedla. Slyšela, jak šustění blesků utichá, cinkání kovu o kov ustává. Dobíhala k nejsevernějšímu konci louky. Vyskočila na nejvyšší silnou větev borovice a počítala náboje ve svých revolverech.
"Tři…a dva.", povzdechla si. Měla kolem dvou minut na odpočinek, ale věděla, že boji se nevyhne.
Zdola se začalo ozývat psí kňučení, štěkot a vytí. Pak se Tamara proměnila v člověka, ale zčernalé oči, drápy prokazovaly její částečnou přeměnu. "Tak co? Už větříš svou smrt?", rozesmála se.
'Takhle to bude lehčí.', pomyslela si. Pak se ozval výstřel.
Tamařin smích ustal, z jejího temene hlavy začala rychle stékat krev. Veliké množství krve.
Na zem dopadlo bezvládné lidské tělo, zohavené jednou dírou v hlavě.
"Ty jedna čubko!", rozkřikl se na celé kolo Alexandr, v náručí svíral tělo Tamary, líbal jí na líce a šeptal ty nejsladší věty, které já neslyšela dlouhá léta.
"Já se o to neprosila! Nechci vám ublížit, ale vy mi nedáváte na výběr!", oponovala Hana. Stála na větvi. 'Dva .. dva.'
Leonard jen se staženým ohonem vypustil mírné zakňučení. Náhle se celou loukou rozezněl hlasitý řev měnícího se člověka na vlkodlaka, které vyvrcholilo vytím. Na vteřinu ustal boj, pak ale zase pokračoval.
Mohutné tělo se drápy zabodávalo do kůry stromu, aby se vydrápalo za Hanou.
'Další nádherná šance! Takřka nehybný terč pro můj …', když už zamířila Alexandra, za ní se objevil v lidské podobě Leonard. Skopnul jí z větve k zemi, kam i o sekundu déle dopadl Alexandr. S vyceněnými tesáky vrčel na Hanu, ta mu jeho prskání oplácela syčením.
'Pokud bude naštvaný, bude zbrklý. Když bude zbrklý, bude nepozorný…', myslila si.
"Do tohohle bych se nerad pletl. Připlést se do cesty vlkodlakovi, co přišel o družku…. Ehm..to není dobrá nápad.", ale Hana Leonarda vůbec neposlouchala.
Černý vlk se proti ní vrhnul, bohužel si spletl stín Hany se stínem stromu- narazil do tvrdé kůry borovice, ze které se shrnula menší lavina sněhu. Alexandr se snažil sníh ze své srsti setřást, ale to už mu hlavu vrtala stříbrná kulka.
"Dva…jedna!", počítala nahlas náboje. Od hlavně koltu se vznášel obláček rozpáleného kovu.
Černé mohutné tělo se změnilo v lidské, nahé, plné svalů a na hlavě s černými krátkými vlasy. Dokonalá atletická postava se válela v kaluži vlastní krve, míšené s krví své družky.
Leonard se zasmál. "Myslíš, že budu tak hloupý a nechám tě zamířit? Nebo že se naštvu, když zabiješ někoho z mých přátel?", znovu se zasmál. "Ani omylem!"
Kolem Hany křupaly větvičky. 'Je rychlý!' Rozeběhla se směrem do trávy, směrem na jih- zpět do centra dění. Nutně potřebovala světlo, aby se tomuto výjimečnému tvorovi dokázala bránit.
Než však stačila uběhnout půl kilometru, který ji dělil od nejbližšího souboje, už ji černé tesáky skously nohu v koleni.
Hana se s úpěnlivým výkřikem svalila k zemi. Křičela a sténala bolestí zatímco se kolem ní stále pohybovala ohromná hromada masa s šedými chlupy. Naštěstí se jí rána začala hojit rychle. Než se však stačila rána zacelit úplně, už se k jejímu hrdlu drala tlama šedé stvůry. Hana ho od sebe držela jen na pár centimetrů. Dlaněmi ho tlačila do huňatého, masitého krku, aby ho jeho vlastní síla, působící proti jejím dlaním, škrtila. Ale očividně to nemělo efekt.
Její veliká síla ztrácela na efektu, jelikož ztratila hodně energie. Potřebovala se napít krve. Krve, od níž utekla, aby si zachránila krk, o který nyní bojuje.

Ale podaří se vlka nějak setřást? Nebo její krk skončí v zubech Leonarda?

Další kapitola: Čtyřky proti trojkám- jaký výtvor je geniálnější ?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Avene Avene | Web | 29. října 2012 v 16:21 | Reagovat

omlouvám se, že to není komentář k povídce, ale mám dotaz, je tu adminka s dřívější přezdívkou Writergirl? Prosím odpověz na můj blog, díky :)

2 Hikari - san Hikari - san | Web | 30. října 2012 v 16:31 | Reagovat

woooow !!! mě prostě nikdy nepřestane fascinovat, jak dokonale to popisuješ, já se teď chystám na popisování boje v Dávno po smrti, ale vůbec nevím, jak to zvládnu... ty to umíš tak napsat, že to člověk vidí, fakt jako ve filmu :)
bože já se nemůžu dočkat dalšího dílu ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama