Runes World

1. srpna 2012 v 12:57 | Nameya |  Kapitolové povídky

Runes World

Hodně dávno, kdy na Zemi nesvítilo slunce a nestřídal se den a noc, kdy byl povrch pouze ze skal a kamenů, se zrodil život. Nikdy se nepřišlo jak? Ale to není podstatné.
Byl to člověk, muž, bůh. Měl mnoho jmen, ale pro Runový svět byl známý jako Neal. Nealovi nikdy nerostly vlasy, žádné neměl, protože na jeho holé lebce se skvěla černá linie, tetování, ale nejpřesněji runa.
Runa ztělesnění dobra a začátku. Neal, jako dobro, nemohl existovat sám. Vždy musí být aspoň trochu toho zla. Jinak by nebyla nastolena rovnováha. Proto spolu s ním, vlastně po malé odchylce, vzniklo ztělesnění zla a konce, Williem. Byl to ďábel, což poukazovala i jeho runa.
Je také důkazem runové rozmanitosti. Williem neměl linii ani tetování. On měl jako svou runu černá, blanitá (dračí, ďáblí) křídla. Tito dva rozdílní runový lidé byli sourozenci. Bůh a ďábel. Neal a Williem.
Neal poté stvořil prvního člověka, jim rovného a stejného. Bohužel bez runy. Neal zkoumal, proč se nezrodil s runou a velice si nového člověka zalíbil. Williem byl však rozhodnut, že člověk je zlá bytost, co chce jeho bratra navždy znepřátelit proti němu. A nebyl zas tak daleko od pravdy. Hodně krát se s Nealem pohádali.
A tak Williem stvořil ženu. Jemu se vůbec nelíbila, byla podle něj odporná, ale mladík měl jiný názor. Williemovi se jeho lest povedla.
Lidé se jako přeháňka začali množit. Bylo jich více a více, docházelo k mutaci vlasů, očí, někdy i těla. Umírali a znovu se přiváděli na svět. Pro Neala to bylo utrpení. Ale na zlém je trocha dobra.
Konečně se mezi normálními zrodila i runová krev. Bohužel ale dítě s nadáním se mezi lidmi nemohlo ponechat. Neal je tak začal 'schromážďovat' ve městě, co postavil s pomocí Williema. Bohužel nemohl zachránit všechny. Mnoho malých dětí, které se nenarodily runovým ale normálním lidem, bylo zabito pro svoje dovednosti. Lidé se zbláznili.
Upalovali nevinné, topil je a nechávali jim setnout hlavu. Neal se na to nemohl dívat. S pomocí runových dětí, co zachránil, otevřel Zemi a odešli do podzemí. Až k jádru samotné země.
Nealovi se po cestě podařilo stvořit Elementální, živlové, runy. Vodu, oheň, vzduch a zemi s energií. Tyto runy elementu pomohli postavit svět. Runový svět.
Nalfesie, dívka s vodní runou, poskytla teplé (kvůli teplotě jádra) moře a zásoby pitné vody.
Akay, dívka s ohnivou runou, umožnila přežití, kolem Runového světa utvořila bariéru, přes kterou proudilo jen poloviční teplo.
Iris, mladík se vzduchem, umožnil spojenými silami utvořit počasí, při velkém vedru osvěžení, a v nekonečné řadě i k čtyřem ročním obdobím, které převládali 'tam nahoře'.
Arianne, dívka spojena se zemí, umožnila Runovému světu jeho vznik a funkčnost.
Rufio, mladík s elektrickým nábojem se nijak neprosadil ve stvoření světa. Stal se z něj ale první patron.
A Neal s Williemem všemu dali řád.
Bohužel Williem se zamiloval do Akay. Narodilo se jim dítě s runou fényxe (oheň). Nikdo nevěděl jeho jméno, ale jediná věc byla jasná. Akay nemohla dále žít, protože její dítě mělo úplně totožnou runu s její. A tak ještě před svojí smrtí, údajně stvořila dvojníka svého potomka.
Ten 'dvojník' však nikdy nebyl spatřen, nalezen, a nijak nebyla dokázaná jeho existence, a proto na něj rychle zapomněli.
Ve stejnou dobu, spolu s Akayninou smrtí, se vypařil i Williem. Postavil si sídlo, Williemův hrad, asi pět set mil od pobřeží Runového světa. Na ten ostrov nikdy nikdo kromě něj nevstoupil. A právě tady se Williem naučil plně využít svou runu. Dokázal totiž stvořit stíny, monstra hromadného ničení.
Rozhodl se získat svět pod svoji vládu, aby ON mohl rozhodovat o VŠEM, jako byla smrt Akay. Nikdo to ale netušil. Svět se ubíral zatím správný směrem pod vedením Neala.
Protože už tak dlouho nikdo nečelil zlu, lidé se z neohrožených bojovníků změnili. "Zcivilizovali se". Postavili města a začali silně kopírovat život lidí 'tam nahoře'. A v téhle době se narodil Kay, nikdo nevěděl komu, ale byly spekulace, že to byl sin Rufiův. Měl totiž podobnou runu. Kulový blesk se mu táhl po kotníku.
Jednou do města, kde zatím neobjevený hrdina žil, zavítala dívka jménem Afrodita. Měla runu ohně a před prsa měla roztažené křídla fényxe, runy ohně. Vše napovídalo tomu, že ona je TO dítě. Kay se do ní zamiloval, ona do něj.
Nikdo nikdy neviděl takovou dvojici.
Afrodita měla černé dlouhé vlasy, svázané po několika 'boulích' do copku (jako indka), špenátové oči, plné rty a dokonalou postavu s dokonalým jménem.
Kay měl střapaté, ostnaté blonďaté vlasy, modré pomněnkové oči a urostlou postavu.
Bohužel v tu krásnou chvíli se probudil Williem. Využil toho, že se na něj zapomnělo a utvořil si nové jméno: De Will (ďábel). Vytáhl se svojí armádou proti hlavnímu městu, Městu Elementů.
Umřelo mnoho lidí, patronů a dokonce i Iris s Nalfésií podlehly. Všichni skládali naděje do jeho (údajné) dcery a jejího milého.
Vše se odehrálo v městě Elementů. Kay se bil statečně. Boj byl velice vyrovnaný, ale nakonec Williem pomocí jednoho stína, Kaye porazil na nohy a napřáhnul se, aby jej zabil. Afrodita, která se nečině dívala na to jak Kay umírá, nic nepodnikala.
Nakonec se Williem zarazil a spoutal Kaye do svých křídel. A pak mu pověděl krutou pravdu. Afrodita nebyla jeho dcerou ale milenkou. Od jednoho chudáka s runou vidění zjistil, že ho má Kay zabít, tak se pojistil zbraní, se kterou již jednou zvítězil. S dívkou. Donutil Akay stvořit Afroditu a schválně ji nechal takto pojmenovat.
Potom ale Akay něco, nebo někoho stvořila, dlouho to hledal, ale nic nenašel, tak se tím přestal zabývat. Afrodita milovala Williema. A Kay tenkrát úplně zapomněl na nějaké poslání.
Domáhal se pravdy. Nakonec se vymanil ze sevření, De Will jej moc podcenil a snažil se ho zabít. Bohužel kvůli vzteku a rozlícenosti nebyl příliš soustředěný a tak znovu rychle prohrál. Williem ho tentokrát nechal ležet na zemi. Napřáhl se a jeho katana skoro Kaye zabila, jenže jí něco padlo do cesty. Bylo to tělo Afrodity.
Objevilo se bílé světlo z nebe a pohltilo její tělo. Tímto se Neal dozvěděl o Williemovém řádění a seslal na něj kledbu, která ho měla zničit. Bohužel … aby bylo dobře, musí být zle!

Nameya

číst můžete >Zde<

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama