Srpen 2012

Manu Narayan- Oh mere dilruba

30. srpna 2012 v 16:50 | Elfel |  Recenze songů
Manu Narayan- Oh mere dilruba (<< odkaz na youtube, text k nenalezení)

Jak sami můžete slyšet, je to na způsob hudby k břišním tancům (nejsem si jistý, ale troufnu si hádat- arabská hudba?). nenašel jsem ale bohužel text ani překlad na žádných českých zdrojích. Tak za to se omlouvám. Na ulož.to jsem našel jeden odkaz, ale tam je písniček nejspíš víc a jelikož zde nemohu nic stahovat, tak ani nevím, zda tam skutečně tento song je. (Omlouvám se.)

Jestli zůstanu - Gayle Formanová

29. srpna 2012 v 11:51 | Nameya |  Recenze knih

Jestli zůstanu

Gayle Formanová
Obálka:
Anotace: Sedmnáctiletá Mia stojí před rozhodnutím: má zůstat věrná své opravdové lásce-hudbě-, přestože to znamená, že se rozejde se svým klukem a opustí rodinu a kamarády?

Pak jednoho únorového dne se s rodiči a bratrem Teddym vydá na rodiný výlet autem a v okamžiku je všechno jinak. Všechny možnosti jsou pryč, zbývá jediná volba. Na ničem jiném nezáleží...jen jestli zůstane, nebo se rozhodne odejít.

Názor: Osobně, možná mě nebavila část, kdy Mia/duch vzpomínala na své zážitky s rodinou atd.., ale knížka byla pěkná..zajímavá. Taková oddechová ...což po knize Jak padne náš svět velice vítám :-) a ještě jedno plus pro knihu, nebrečela jsem u ní, páč když jsem natahovala že už už budu bulet, musela jsem vytřít pak pověsit. Prádlo, takže jsem se stačila z toho pláče vykroutit- díky mami :-)

Spoilery: No, málem jsem knihu ořestala číst po této větě: pod nohama začínám mít kluzko a vidím jakési šedé chuchvalce, co mi připomíná květák. Už vím, na co se dívám, ale nějak si to nedokážu hned spojit s mým tátou. Na asfaltu leží kusy mozku mého otce. -- fakt mi bylo blbě.
No ale, byla jsem nakvašená, páč Mia celou dobu ze všeho co jí kdo řekl hledala důkazy k tomu, aby mohla odejít. Celou dobu chtěla odejít...ale nakonec se to...uskutečnilo, nebo zůstala?! Kdo ví? (já to vím a neprozradím :DD)

Stránky: 179-vím je to kniha pod dvě stě stránek, ale doporučila mi ji má knihomolská kámoška...:D vyjímka no :DD

Doba čtení: dva dny- neůplné dny. :D no jo...hold jsem na tu knihu celkem kašlala ;-)

Hodnocení (0/10) : 6/10
Prostě oddechovka :-)

Nameya

Můj metabolismus jde k čertu!

28. srpna 2012 v 8:33 | Elfel |  Deník Elfela
Tak ahoj,
tohle bude rychle stručně.
Jak sám nadpis napovídá- jsem nemocný. Opět!!! Horečky, bolest hlavy, nespavost, "zalezlá rýma"- taková ta, jak máte ucpaný nos, ale nemůžete smrkat, bolest zad, nohou, ramen....grrrr!!! Mě by to nevadilo, kdybych měl svůj PC- mohl bych koukat na filmy. Ale takhle? Ke všemu týden před školou!? Mám tělo na dvě věci :P.

No nic, mizim si vypít čaj a koukat se sestrou na DISNEY CHANNEL -____-". Jelikož na čtení nemám náladu, v telce dávaj prd a DVD nám jde právě jen na té jedné telce, kde je segra. Tak se mějte hezky!

Užívejte si poslední dny volna ;-)- ale ne nemocní a bolaví! :-D :-D

To by jste nevěřili! :-)

27. srpna 2012 v 13:49 | Elfel |  Deník Elfela
Lidičky!! :-D To by jste nevěřili!!

Dneska jsme vyprázdňovali skříň (jednu!) od starého - malého oblečení. Penčku! :D Z nejméně 30 kalhot jsem si musel ponechat jen 3- všechny zateplené, z čehož jsou dvoje na ven a jedny slušné do školy- ale zateplené do autobusu? To potěš! :-))))
Naštěstí mám 3 džíny se třemi košilemi a sladil jsem je snad do těch nejpřijatelnějších kombinací :-). Vlastně mám 4 páry džín a košilí. (košile černá s jemnými bílými pruhy, šedá s bílými, čistě bílá a krásná modro kostkovaná, lemovaná bílou a tenkou černou). Paráda! :-D Z desater mikin jen dva svetry- nejlepší roláky s nejlepšími šálami :-D a 2 mikiny na ven. Pyžama šla ven všechna :-D, ale marně jsem hledal své nej! :-D :-D!!!!! jednodílné bílé s růžovými ovečkami xDDDDD Dostal jsem ho od kamarádky, ale to byla prdel. Všude vytahané- protože ona byla opravdu při těle :-D Takže jsem v tom vypadal jak patnáctiroční kojenec bez dudlíku xDDDDD. ALe to bylo prostě...wiiii a teď jsem se málem pohádal s mamkou, že mi ho vyhodila :-D!! Chjo...i tak smutné okamžiky se najdou v mém životě :'(((

V životě bude ještě tolik pádů!

27. srpna 2012 v 13:36 | Elfel |  Témata týdne
Stalo se mi už mnohokrát, že jsem přišel o dobré kamarády hádkou, ale pak jsem je zase našel usmířením. Nebo jsem se pohádal s rodinou tak moc, až došlo na hodně osobní narážky. To jsem si pak říkal, jak jim to nikdy neodpustím (pamatuju si to moc dobře, ale ještě to není tak hrozné, abych jim to nemusel odpustit ;-)- mohlo to být i horší).

V životě bylo určitě mnoho pádů, je, a vždy budou. Ale jen ten, co se zvedne a bojuje dál najde vždy lepší věci, než jen právě TY pády. Víte sami moc dobře, že nás kolikrát z těch samotných temných hloubek, tvořených z našich slz, zármutku a paniky vytáhnout ti nejbližší, přátelé, partneři... To je ještě lepší pocit, než se z toho dostávat sám, ne? ;-)
Tak si řekněme... "Jdeme dál!" Nikdo nikdy nemůže vědět, co nám ten bezradný a nevypočitatelný život přinese a odnese..., tak proč to nezkusit. No ne? :-)


Červánky

23. srpna 2012 v 5:35 | Nameya |  Básně
Když ve svitu červánků
Mé oči se vzbudí
Po směru lehkého, ranního vánku
Co na tváři mě studí

Pohlédnu na zlatý kotouč
Co spolu semnou vstal
A na stejnou pouť, jako každý den
Vstříc obloze se vydal.

Nevím, co má v sobě za sílu,
Ale vždy, při východu, nebo západu
Ať je nad činžáky, nebo na Nilu
Přinese mi sebou spoustu nápadů.

A proč tedy hledáme tolik krás
V upravených fotkách a obrázcích,
Když ta podstatná krása je v nás
A ta druhá v těch zarudlých červáncích.

Nameya

Ta jediná, která...

23. srpna 2012 v 5:23 | Nameya |  Témata týdne
Mamka je člověk, kterého si vážím stejně hodně, jako tátu. I když se většinou svěřuji babičce, vím, že mamka je ta jediná, co:

 • Mě má ráda, dokonce i kdybych byla ošklivá jako noc
 • Mě nejvíc podporuje
 • Ta co mi řekne, že ten obrázek není dobrý, i když ostatní "kamarádi" tvrdili, jaké to není dílo.
 • Co mi řekla, že jí budu po jeden den, co spím u kamarádky, chybět.
 • Ta, co mi píše na tábor dopisy, i když už jsem na to poměrně stará.
 • Která mě doučuje chemii a fyziku, kdykoliv příjdu a nezlobí se, že někdy pozdě.
 • Které jsou mé známky ukradené, hlavně ať se mi povede se dostat na pěknou školu.
 • Která mě "nutí" (nenutí, ale dělá to tak dobře, že si pak myslím, že to jde ze mě) hrát na flétnu už osm let a já ji zato moc děkuji! Protože mi pomohla přestát období, kdy mě flétna nebavila.
 • Ta, co mi teď i k harfě a flétně povolila můj vysněný klavír.
 • Děkuju jí za to, že se snaží, abych byla ze všeho ta nejlepší!
 • Která mi řekne, že ví, že na to mám, že to zvládnu!
 • Která mě vezme na fesťák a dere se se mnou dopředu na Xindla X.
 • Co mi nechce povolit kočku, protože si pamatuje, jak mě smrt mé páté kočky tak vzala.
 • Co si mě vezme k sobě do postele, když můj pokoj obsadí miliarda květinových mušek.
 • Která se mě snaží přimět k tomu, že pořád číst sci-fi a fantasy není zdravé.
 • Která mě vždy rozesměje, když brečím před doktorem a on svírá v ruce jehlu.
 • Která mi podávala kapesníky u Titanicu a smíchem zpříjemnila situaci.
Proto jsem ráda, že kdykoliv se naskytne možná pomoc: žehlení, myčka, vysávání, teď malování, pečení koláče...
Tak se jí snažím pomoct. Sice nikdy nedosáhnu té intenzivnosti, v jaké pomáhá ona mě a mé mladší sestře Ells, ale aspoň jí každý večer a ráno říkám, že ji mám ráda :-)
Moje mamka krásně "splňuje" ty normály a ideály dle mě správné matky.
Sama doteď nechápu třeba rodiče kamarádky. Jsou totiž úplně stejně boží jako ti mojí, ale kamarádka se k nim chová jako k bankovnímu účtu a nájemníkům. TO i příjde děsný! Ješte jak vidím na očích obou rodičů, jak svou dceru milují a ona na ně takle.
Toť asi vše.
Nameya :-)

Odjíždím...

22. srpna 2012 v 22:33 | Elfel |  Deník Elfela
Zítra odjíždím k babičce a sestřenkám..do spárů samotných živlů :D Ale i za svou velmi oblíbeno usestřenící ;). Ono já mám všechny moc rád, ale jednu prostě nejvíce. Sledujeme podobné filmy, čteme podobné knihy... a máme podobné zájmy ;-)
Moc se tam těším, ale před chvílí jsem se dozvěděl, že námi za nimi jede i babička!? Moment! My jsme si je měli užít pokecat a ne drbat! Jako... grrr... no nic. Přeskočíme vylévání citů :-D

Až přijedu, chci to tu pořádně rozjet! Pořídil sjem si veškeré díly Hunger games a Nástrojů smrti! Mám takřka vyhraný souboj o čtečku (sice by mooožnáá byla až v prosinci, ale ....moc bych si jí přál). všechny knihy jsem si našel na internetu, což jsem mamce ulevil od 2500 :-D Tak by za 2800 mohla sehnat čtečku (mám vybranou hodně dobrou),ale prý nic neví jistě.. :/ snad!! PROSÍM BOŽEEEEE!! :D
Mám připravené plány na nové povídky ;-) Opravdu hodně do detailů! ALe začnu s nimi během školy, takže na díly si budete muset čekat různě dlouho :/

Také začnu s recenzemi na filmy a dalšími na songy (jak vokální tak chorální).
Už na druhé TT nenapíšu článek a hodně mne to mrzí, ale což. Až se vrátím a s dědou pořídíme noťas, ihned tam dám SKYPE a METIN :D :D Ale především skype a začnu psát. Od metinu jsem si odvykl, tak snad na co nejdéle ;-).

Přemýšlím, co za knihy si vzít s sebou :-D :-D ... to je dilemá!!!! :((( Čtečku na Hunger games a Nástroje smrti ejště nemám, tak nevím :(. Možná zaskočím do knihovny ;-))) Nebo si znovu přečtu Smečku!? :D uvidíme, uvidíme ;)

Mizim, tak ahojte a mějte se Fanfárověěě :D :D :D

Srdce v písku

22. srpna 2012 v 22:26 | Elfel |  Recenze knih

Autor: Klára Janečková
Vydavatelství: IKAR
Počet stran: 229
Žánr: Romantické, drama

Tak padne náš svět - Megan Creweová

22. srpna 2012 v 18:03 | Nameya |  Recenze knih

Tak padne náš svět

Megan Creweová
Obálka:
Anotace: Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád Leo odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí odjet, ani se na ostrov vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází spojence, přátelství i novou lásku. A když jí virus začne pomalu okrádat o členy rodiny, ze všech sil se snaží udržet víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Názor: Měla jsem se četbou trochu problém, jelikož je kniha psaná v "deníkové" formě. Ale mělo to něco do sebe. Vlastně jsem si připadala jako Leo, kterému Kae všechno psala.

Spoilery: To, že Kae zemřela matka na virus, mi přišlo jako ta "normální" příběhová oběť. To samé, když postřelili zastřelili Emetta, ale potom, co se nakazila Meredith, začala jsem se vskutku bát, že kniha skončí Kaeninou smrtí, nebo Gavovou- protože Kaelyn se s ním dá celkem příjemně dohromady. Navíc se mi líbí to jméno- Gavriel ^^ No, nejvíc mě zasáhlo, jak Kaelyn umřel otec-to..jsem vážně nečekala a tehdy jsem uronila slzičku.
Co mě ale vyloženě potěšilo, bylo, že nakonci knihy nikdo neumře. Meredith má pořád šanci přežít, možná se jí to povede. A Kae bude s Gavem - určitě :-) a nejlepší je, že konečně uvidí Lea, kterému celý ty dny psala ty dopisy :)

Doba čtení: dva dny :-)

Stránky: 312

Hodnocení (0/10): 9/10
- asi ta deníková forma. Vážně ji nemusím. Nemohla jsem si tak dělat starosti o hl. postavu, jelikož někdo to dopsat musel :-)

+ rozhodně ten konec, smrt, kterou jsem nečekala, Gave...

Kniha je hlavně dobrá v tom, že poukazuje na věc, že i když je člověk na začátku potravního řetězce, nedokáže se vyrovnat takové žábě, nebo i ptáku. Proč? Protože zvířata v sobě celý miliardy let pěstujou a zdokonalují instinkty na přežití a co dělá člověk? Zjednodušuje úplně všechno, a právě proto, když příjde nečekaný nedostatek, jako v týhle knize na ostrově, málo lidí dokáže přežít. Aklimatizovat se, přizpůsobit se okoli a hlavně, zachovat si jasné myšlení, nevypalovat nemocnici, nezabavovat potřebné léky a nezabíjet všechny, kteří zatím žijí!!

S doporučením...
Nameya