Smečka

31. července 2012 v 16:31 | Elfel |  Recenze knih

Autor: Andrea Cremerová
Vydáno: 2010 (USA- New York) ; 2011 (ČR)

Smečka je prvním dílem velmi povedené romanticko fantastické ságy Smečka.
Celá sága ma samozřejmě předehru s názvem "Temné dny", která je volně dostupná ke stažení na internetu.
Jak jsem na tuto knihu narazil?
Tak, jelikož jsem měl týden před narozeninami, rozhodl jsem se (jelikož mobil jsem si přát nemohl) si pořídit nějakou suprovou knihu. Hledal sjem fantasy knihy nebo i sci-fi ba dokonce horory. Jak jsem tak brouzdal, nalezl jsem tuto ságu s předehrou ke stažení. Já hodně dávám na recenze a takováto předehra mi hodně pomohla. Hned mne zaujal styl psaní Andrey Cremerové i samotný příběh.

O čem je tato kniha?
Tak jelikož předehra končí ve Vailských horák v Coloradu ("Temné dny" vypráví Shay), kde právě onen Shay narazí na medvěda grizliho, tento díl začíná opět zde, ale vypráví to dívka, jenž ho ve své vlčí podobě zachrání. Dá mu napít své vzácné krve, a tak ho zachrání i ze smrtelných zranění.
Calla (dívka, která se může měnit ve vlka) patří se svými přáteli do smečky Nightshadeů. Ve Vailu je ale i druhá smečka "Baneové". Obě smečky spadají pod vedení černých kouzelníků, kteří využívají temné síly z podsvětí, přivolávají ty nejhorší tvory- sukuby, inkuby, chiméry, nemrtvé a ty nejhorší přízraky (bytosti, tvořené stíny, nehmotné, neporazitelné)- právě tito čarodějové, co si říkají Strážci, vedou obě smečky, zároveň však i všechny ostatní po celém světě.
Tato událost vyvede Callu z naprosto "běžného rytmu" jejího života. Její budoucnost je v rukou Strážců, a jako budoucí vůdkyně Nightshadeů se má provdat za budoucího vůdce Baneů- Rena. Ren po Calle touží už dlouhé roky, ačkoli Calla to nedává najevo, ale i jí jeho přítomnost abnormálně vzrušuje. Nyní je ale ve zvláštním stavu, nejen že se do Shaye zamilovala, ale ke všemu s ním porušuje pravidla Strážců.
Za jakýkoli prohřešek by mohl kdokoli z její smečky přijít o život. Nejen ale z její smečky, ba dokonce ona samotná či Shay.
Shay ale samozřejmě nepřijel do města zcela náhodou. Skrývá v sobě nevídané schopnosti, moc, která dokáže porazit i samotné ďáblovi příslušníky- přízraky. Nebo snad i samotného ďábla?
Příběh plný zvratů, napětí, neočekávaných reakcí vám přináší skvělá spisovatelka fantasy žánru Andrea Cremerová!

Můj názor?
Ttuto čtyřset stránkovou knihu jsem měl přečtenou během jednoho dne! Ihned o polední pauze ve škole jsem si pro tuto knihu doběhl na poštu (objednal jsem si jak první, tak rovnou i druhí díl :D). Okamžitě jsem si rozečetl Smečku a další den dopoledne jsem ji dočetl (ve škole o hudbení výchově :D). K této knize nemám sebemenší připomínku!
Mnozí tvrdí, že se podobá Škole noci, ale já Školu noci nečetl, proto nic nemohu říct, ale tohle byla naprostá bomba!!!
Samotná kniha zaujme velmi povedeným obalem s vychytávkami, jako je třeba vytlačená kapička krve, stékající z písmenka "E".

Ohodnocení:
5/5

Snad vám tato recenze pomohla a já tuto knihu opravdu velmi vřele doporučuji!!

PS: Omlouvám se za případné překlepy či chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saanma Saanma | Web | 31. července 2012 v 18:23 | Reagovat

Uvažovala jsem o této knize a jak tak koukám, asi už bude čas si jí koupit. :)

2 Kiyomi-san Kiyomi-san | Web | 31. července 2012 v 19:46 | Reagovat

Páni, vypadá to dobře. Dneska jsem si prohlížela knížky a přemýšlela, co si vyberu z nějakých fantasy, sci-fi atd. atd. Bylo tam pár knížek jako Pád(Muka a ten třetí díl, co si nepamatuju) Pak nějaká kniha jménem Zář a tahle kniha. Nevypadá to vůbec špatně ;)) A parádní recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama