Pád - Lauren Kateová

29. července 2012 v 15:33 | Nameya |  Recenze knih
(abyste si nemysleli, že to sem jen tak přidávám a nečtu to, tak chci uvést vše na rovinu: recenze sem vkládám, protože se mi nechcou přednastavovat a protože už jsem je přečetla a chci udělat další :))

Pád
Lauren Kateová
BŮ knihy:
MV: Praha
RV: 2011
N: Knižní klub
více v C. článku:

Obálka:
Děj:
Mladá Luce čelí již dvanáct let stínům, nehmotným obrysům něčeho, co nazvala právě stíny. Pronásledují ji, ale nikdy ji nic neprovedli. Až jednou, kdy se na táboře sblíží s klukem, Trevorem a on uhoří. Luce se jako zázrakem nic nestane. A právě proto se teď ocitá v novém nápravném internátu, Meče & Kříže, kde se to hemží mladými rebeli.
Jenže i tady se začínají objevovat stíny, zemře jako záhadou další kluk, který uhoří a Luce zase vyvázne jen s boulí na hlavě. A potom je tu Daniel. Záhadný a nádherný kluk, kterého Luce od někud zná...jakoby z minulosti. Ale..je normální?! A co její sny o andělích? A co stíny, které se najednou zhmotnǔjí???
Spoilery:
Dostal mě to vyvrcholení. Že Daniel a Cam jsou dobro a zlo a vedou válku. Luce z ničeho nic zjišťuje, že Daniel nemůže umřít a že jsou prokletí milenci. Že každých sedmnáct let si Daniela najde, a pak v jeho náručí nebo jeho polibkem zemře. A pak se znovu reinkarnuje. Ale teď je to jinak, protože Luceinini rodiče nejsou věřící v boha. Luce neníe pokřtěna a tak tentokrát může umřít navždy. A že jí po krku jde mnoho lidí. Lidí, co ještě před chvilkou byli její rebelští spolužáci.
Názor:
Četla jsem ji celkem dlouho. Začátek byl totiž nic moc. Příjde mi že každá kniha v dnešní době začíná stejně. Navíc mě pohoršilo, že holka příjde do školy a hned si vybírá ze dvou kluků. Hrozně mi to připomíná Školu noci-což je kravina :D
No, ale dneska jsem se dokopala to konečně dočíst, abych mohla začít s krásnými mrtvími. Kniha byla do třičtvrtiny skoro o ničem. Já jsem celkem náročný čtenář, potřebuju akci! Je těžké mne upoutat...třeba knize Zář se to vůbec nepovedlo :DD
Takže od třičtvrtiny jsem začala knihu strašně hltat. Opravdu, jak se Daniel ukázal v pravém světle začalo to být něco. Fakt NĚCO!!
Dlouho jsem přemýšlela, kolik knize dám. Začátek byl tak na 1/5 a konec se rozšlapal až na 4-5/5 ale myslím, že se kniha mohla trochu..jinak rozložit a rozhodnout.
3/5 je asi konečné rozhodnutí ;)
Doba čtení:
Ta první třićtvrtina tři dny...pák dlouhaaaaaa pauza a nakonec 2 hodinky :P
Nameya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hikari - san Hikari - san | Web | 30. července 2012 v 10:14 | Reagovat

dokonalá knížka !! školu noci jsem si koupila a hned po první kapitole jí odložila do knihovny a už se jí nedotkla :D ale Pád? Luxus a co teprve další dva díly potom :) a bude i čtvrtej, ale ten má vyjít až někdy v zimě, škoda, nerada čekám, musím pořád číst a když nemám co, jsem na nervy :D

2 Elfel :) Elfel :) | Web | 30. července 2012 v 12:24 | Reagovat

Tak jak tak přemýšlím, možná bych se po ní poohlédl :-)))

Namy!! :( Promiň, dopoledne jsme byli od 8 do 12 v bene!! Šílený vedro, čekání v nemocnici, kupování učebnic, pak něco tátovi do práce, pak ještě jsme byli v O2 pro nějaký mobil k tarifu a samozřejmě že se sestra urazila, když jsem jí řekl, že chi po 5ti letech ten novej já!! Ona má nové mobili teď za jeden jedinej rok už třetí novej :D Tak ať se nezlobí, když každej rozfláká a tohle je dotykáč, že mám o něj zájem! Teď se mnou ještě moc nemluví...pfff!! :D No Teď musíme k  babičce se trochu schladit a pak (fakt) musím! zase ven... :( Tak když tak v 5 tu snad budu a pak až večer.

Tak papa ;))

3 Saanma Saanma | Web | 31. července 2012 v 18:20 | Reagovat

Měla jsem jí ani ne za den v sobě. Možná, že je to tím, že jsem buvol a tím pádem, trošku pomalejší, ale začátek mi vůbec nevadil. Ale, každý jsme jiný. :)

Osobně bych doporučila i další dvě pokračování, které již vyšli. teď čekám na další čtvrtý díl. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama