Optimismus dnes a ve středověku

17. července 2012 v 12:49 | Elfel |  Témata týdne
Tak to je opravdu velmi zapeklité téma. Poprvé a vlastně i do teď nevím, jak se mám rozepsat, i když jakýsi bod, o kterém dnes hodlám psát, mám.

Je to 'Optimismus dnes a ve středověku'. Nejprve se vás ale zeptám, a azmyslete se nad odpovědí, kterou dáte sami sobě,- co si pod tímto bodem představíte?

Zamysleli jste se? Opravdu? Tak schválně, jestli se naše odpovědi alespoň malinko shodují, ano?

Má odpověď: Dle mého názoru je to velmi prosté. Tehdy lidé viděli, pocítili chudobu, hlad, zimu, nedostatek spánku. Viděli věci tak jak jsou-černě-, jelikož si nemohli dovolit lepší věci, neměli peníze a chudba, to bylo to, co rodiny tížilo. Ale dnes!? Dnes vidíme vše černě kvůli nám samotným! Krádeže, znásilnění, terorismus, alkohol,...., drogy! Podle mého názoru naši rodiče tvrdnou za okny našich domů, žádných nakupených kamenů se střechou ze slámy nebo kusů hadrů, za skleněnými, vodotěsnými okny! A vy chcete víc? Chcete drogy? Chcete chlast? Na co!? Dřív neměli ani to, byli vyzáblí, slabí! Dřívě nebyly léky nan emoce, nemohli jste mít rádi kdekoho! Ani jste nemohli dát najevo svou orientaci, abyvás neupálili za "čarodějnictví" (což upalovali i lidi, kteří měli na zranění nebo na některé nemoci léky!). Tak sakra proč takové věci chcete? Jen to přináší další násilí, podněcuje to lidi k sebevraždám, krádežím... . Ehm... trochu mimo mísu.
Dnes: Optimismus je rozšířenější, ale vzhledem k teenagerům a dnešnímu dospívání, spojovaným s hormony zaniká, jelikož rodiče či dospělí neví, co s námi uděla to a ono, neví, co venku děláme,...neví nic. Nezneužívejte toho a važte si toho, co máte.
Středověk: Tam byl optimismus? Možná ano- u těch pohatších. Ale u chudých lidí se slaměnou střechou, se zdmi důmo z ledových kamenů... no nevím, nevím.

Tak a reagujte na mou odpověď.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuz Zuz | Web | 17. července 2012 v 13:00 | Reagovat

Já si myslím že lidé ve středověku mohli být optimisté, protože to jinak neznali. Oni si žili vlastní životy, samozřejmě že byli někteří bohatší než jiní, ale Ti chudí to neznali jinak a tak se radovali z toho, co měli. Jinak ale s tvým článkem souhlasím :)

2 Aelis Aelis | Web | 17. července 2012 v 13:15 | Reagovat

Líbí se mi tvůj pohled na věc. :D

Můj názor je, že ať děláme cokoliv, lidé v téhle době jsou slabí, proto všechno vidí černě. Není zas tak dlouho, co proběhli dvě Světové války, generace, která zažila tu druhou ještě žije. A mě se zdá, že tihle lidé vědí mnohem líp o čem je život a co může přinést. Nejsou slabí, protože vědí, co je opravdu špatné.

Když jdu po ulici, vidím jen bandu pitomejch puberťáků, co nosí oblečení o dvě velikosti větší a neví nic o světě ani o životě.
Často si říkám, že ti, kteří si nejvíc stěžují (na vztahy a na další krávoviny) by v případě, že by přišla další válka nedokázali přežít ani den, protože jsou zkrátka příliš omezení. Myslí si, že jsou největší chudáčci a v 15 zahání svůj šílený žal z toho, že je seřvala máma alkoholem, cigaretama a bůhví čim dalšim. :)

A ano, za všechno, co se nám v téhle době děje si můžeme sami.

Slohovka, promiň. :)

3 witze witze | Web | 17. července 2012 v 13:22 | Reagovat

No... zajímavý článek... Mě nezajímá, co bylo, zajímá mě, co je a bude... co bych zakázala by byl hotel Paradise, zakázala bych počítačové hry - některé, zakázala bych známky na základních školách a některých středních. Zaměřila bych se na dospělé, aby se víc zajímali o to, co je skutečně důležité... a to by udělalo změnu. Jo a zakázala bych vyučování sexuální výchovy na základkách tou formou,kterou je vyučována... to je ubohost, fuj

4 Writergirl Writergirl | Web | 17. července 2012 v 19:48 | Reagovat

Elfe elfe elfe :Dpravda pravda :) já se teda raduju lz toho
Co mám :)
Skype?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama