Kathy Reichs - Virus

9. července 2012 v 21:00 | Nameya |  Recenze knih
Kathy Reichs
Virus
,,Ve výzkumném ústavu se dějí divné věci..."

MV: Praha
RV: 2010
N: BB/art
Obálka:

Anotace: Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství;koneckonců je přece praneteří proslulé soudní antropoložky Temperance Brennanové. Nyní se však stěhuje doprostřed pustiny-na ostrov Morris v Jižní Karolíně k otci, jehož nikdy nepoznala. A zvyknout si na docela nový život není snadné.

seznamuje se se skupinkou místních dětí, které s ní sdílejí zápal pro vědu, a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerheadu se dějí divné věci.

Dětem se podaří z místní utajené laboratoře zachránit štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA-navždycky?!

Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy... Tedy pokud zůstanou naživu dlouho, aby zachytily pach vraha.

Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou to viráti.

Spoilery:
Tory a její banda jsou děsně chytří! Jsou fakt vysoce inteligentní nato, že jim má bejt 15! Jak najdou tu kostru a nakazí se parvovirem začíná se to pořádně rozjíždět.
Parvovirus jim pozměnil DNA a smíchal ji s vlčí DNA takže smečka virátů má při vysokém stresu, vzteku nebo strachu záblesky, kdy se jim vylepší smysly o 100%. Síla, zrak, sluch a čich. Jako opravdoví dvounozí vlci se zlatýma očima.
Děsně mědostalo, když objevili ten případ s Katterain a najdou její batoh a potom jak se všude vloupávají. Jak pak zabijou Karstena, byla jsem v šoku. A nejvíc, když byl do vraždy zatáhlej Chance a hlavně: Hannah! :O to sem valila oči. !
Ale že se to všechno stalo jen kvůli orlům...uvff:D

Názor:
Protože sama autorka je soudní antropoložka, všechno dává 100% smysl a hlavně je všechno detailně vypracované. Člověk by věřil, že se ro může stát!

Doba čtení: ani né den ;)

Hodnocení (0/5)
5/5

Doporučuje Nameya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama