Červenec 2012

Sjezd rodiny...

31. července 2012 v 21:45 | Elfel |  Deník Elfela
Hmmm hezké!
Dnes nám zavolala jedna z mnoha našich příbuzných rodin (naštěstí ta příjemnější) že k nám přijede v pátek odpoledne.
Tááákže!!
Zítra je středa, jediný den, kdy mám volno, ale bohužel jedu ve čtvrtek za naší bývalou učitelkou s několik svými supr spolužáky, musím zítra věnovat celičký den pečlivému uklízení!!!
V pátek s trošinku vyspím, pak táta se sestrou jedou do Benešova, sestru vyšlu, aby mi koupila konečně sluchátka do Sony Ericssonu, na víkend. A já mezi tím budu vyhlížet rodinku.
Pak nám ale volala další z Jižních Čech (kde sídlí snad našich 30 rodinných příslušníků z babiččinyho kolene), že přijedou v sobotu večer. Takže veškeré gauče vyzbrojit!!!

Také jsem byl u dědy, který nechutně rýpe!! Opravdu nechutně a před cizí návštěvou!! Provokuje a ví, že nemůžu nic říct!

Taky jsem dopsal další kapitolu Honu, uff. Napsal pár recenzí knih a jednu luxus na song od Baracudy (zremixované). Jeli jsme se sestrou an kole dneska večer a jelikož ona potřebuje zhubnout a já trochu osílit, budeme každé ráno běhat (dost daleko se psem, asi 2km tam a 2 zpět, častokrat jsem si tam do březového lesa bral notýsek a čmáral ,nebo vymýšlel nápady na yaoi povídky, či jiné :D, nebo i četl Narnii). Je to tam hodně příjemné.

A co vy? Co jste dnes dělali?

Genialita- 6 bodů, kde lze 100% najít genialitu

31. července 2012 v 17:53 | Elfel |  Témata týdne
Tak a je tu další téma týdne. Dnes jsem se odhodlal napsat na toto téma článek, jelikož jsem se chytl jakého si v celku příjemného nápadu, jak toto téma pojmout ;-)

V čem vidím genialitu?
Tak.... udělám jakýsi rejstřík ;)

1/ Jídlo
2/ Lidé
3/ Koníčky
4/ Hudba
5/ Filmy
6/ Povolání

Vzpoura

31. července 2012 v 17:29 | Elfel |  Recenze knih
Autor: Andrea Cremerová
Vydáno: 2011 (USA- New York) ; 2011 (ČR- Praha)

Obecně:
Kniha s názvem "Vzpoura" je pokračováním velmi povedeného prvního dílu "Smečka" a zároveň tak i druhým dílem romanticko fantastické ságy "Smečka".
Obal je naprosto úchvatný s mnoha vychytávkami- líčení Cally, opět vytlačená kapka krve, ztékající z písmenka "Z".

O čem kniha je?
Na konci prvního dílu "Smečka", kdy se Calla se Shayem o Sanhaimu (halloween) pokusí o útěk z Vailu, jelikož Calla zjistila, že by musela (jako každý čerstvě oddaný pár ve Smečce) lovit s Renem Shaye. Nemohla ublížit chlapci, kterého miluje, ale ani opustit toho, kterého miluje. Rozhodla se nakonec, že uteče se Shayem. Shay ale potřeboval některé věci a vrátil se do Rowenovy vily, kde je už jeho strýc (ďábel) Bosque Mar. Celou vilu není oblíčily různé stvůry, není kam uprchnout, ale na scénu vcházejí Hledači, údajně "ti zlí" čarodějové. Callu i Shaye zachraňují a prchají pryč do svého úkrytu.
Tady začíná tento díl...

Calla se probouzí v místnosti, připomínající vězení. Hledači ji hlídají jako oko v hlavě.
V tomto díle se potýkají naši hrdinové se zjištěním, že Hledači jsou hodní čarodějové, co využívají síly Země. Za to mohou, narozdíl od Strážců, využívat ruzné portály kamkoli. Země jim k tomu ještě pomáhá.
Také již zjistili, že Shay je legendární Scion, jenž dokáže porazit jak samotného Mara, tak i přízraky, ale k tomu potřebuje elementární kříže- meče. Nikdo je nikdy neviděl, za to vědí, kde čtyři díly mečů jsou.
Elementární meče jsou dva, skládající se z Haldisu (země), Tordisu (vzduchu), Eydisu (vody) a Pyralisu (ohně) .
[V prvním díle již Shay s pomocí Cally získal Haldis. U toho se ale Calla vážně zranila, byla tak donucena proměnit Shaye ve vlka, aby jí dal napít své vzácné krve. Díky tomu přežila.]

Calla upadá do depresí a hlubokého stracu o své přátele a rodinu, jelikož utekla, všechny tam nechala, nemá ani potuchy, co se s nimi stalo.
Nyní se se Shayem přátelí s ještě nedávnými protivníky. Vůdkyně tohoto oddílu, který zachránil Shye a Callu ze spárů samotného Mara, přesvědčuje společně s ostatními, že oni jsou hodní, dokazovala to i stará kniha "Bellum omnium contra omnes", z latinštiny přeloženo "Válka všech proti všem".
Malá skupinka lidí se v čele s Callou pokouší o kontakt s její smečkou ve Vailu. Teleportem, který udělá dcera zástupce vůdkyně- Adne, společně s Callou, Connorem a dalšími se vydává do zasněženého Vailu. Netuší však, že v hlídkách stihli Strážci udělat zmatek. Do všech okolních míst nasadili pouze Baney a tak se jejich malá skupinka ocitla v nájezdů mnoho vlků.
Jen tak tak většina vyvázne, až na jednu ženu, které bylo okolo třiceti a pro ostatní se obětovala. Naneštěstí její partnerka (tvořily lesbický pár v této knize) podlehne emocím a dočasně se z toho zhroutí.
Náhle je Calla povolána do Denveru (základna Hledačů blízko Vailu), jelikož Ethan (muž, který Callu nenávidí za to, že mu zabila bratra v prvním díle, když se pokoušeli "unést" Shaye) zranil jejího bratra- Ansela.
Ansel za zradu své sestry zaplatil "svým životem"- Strážci ho zbavili schopnosti se měnit ve vlka. Nikdo z Ochránců (to jsou lidé, měnící se v zvířata- v tomto případě ve vlky) neznal jiný život. Bylo to pro Ansela, jako by ho zbavili všeho, co na světě měl.
Dále se Calla potýká se skutečností, že Ansel všem prozradil, kde je jejich smečka. Proto se okamžitě všichni z Denveru (kromě pisatele a kronikáře Silase) vydávají na záchranou misi.
Během této mise, ve které se musí dostat do podzemí jednoho z největších klubů zdejších Strážců, kde jsou zamčeni Ochránci, zemře i Adnin otec- Monroe (nejsem si už jistý, jestli byl vůdce Denverské skupiny nebo zástupce vůdkyně, už si to moc nepamatuji, az to se omlouvám!) zemře.
Před odchodem an tuto misi něco sdělil Connorovi- že pokud by zemřel, má Adne říct, že Ren je její nevlastní bratr.
Tato mise dopadne úspěšně jen o fous, jelikož se Adne (tkadlena vláken- vlákna tvoří portál- spojují dvě různá místa, prtoo se tomu říká vlákna; tkalci se nikdy neúčastní boje, protože kdyby padli do rukou Strážců, lehce by je donutili utkat portál do jejich hlavní základny a Hledače vyhladit) otevře portál právě do centra dění, kde se bojuje.
Portál vede na střechu klubu, odsud utká protál an základnu do Denveru, ale když do něj vstoupí, zahalí je těžký kouř ohně, zápach popela a hluk tříštícího se skla- Ansel prozradil Strážcům, dke se nachází základna Denverské skupiny a tato základna byla naprosto vyhlazena.
Adne si to naštěstí stihne uvědomit a utká další portál, nyní už k samotné Akademii všech Hledačů- hlavní základna.
Všude v Denveru se to hemží přízraky, mnoho jiných (v příběhu "nepotřebných) hledačů padne. Calla nic skrze kouř nevidí a bojí se Přízraků, nakonec ale utečou do portálu. S nimi do něj skočí i jeden ze Strážců- Logan. Namyšlený, arogantní, chamtivý Strážce, který využíval své pozice pro to, aby se "blíže spřátelil" s Masonem (Mason je homosexuál a ve všech dílech tvoří pár s Nevillem). Samozřejmě Mason byl chytrý a vyhorožoval Loganovi, že by o jeho orientaci pověděl rasistickým Strážcům.
Nyní se všichni ocitají v Akademii, kde je vůdkyně největší z Hledačů- Anika.

Kvůli dopadení Denveru je nucena k nouzové teleportaci celé Akademie. Všichni Hledači utkají jeden veliký portál, který přetáhnou přes celou Akademii.
Nyní se ocitají v Itálii, nad útesem u pobřeží moře.
Ve zdejších zahradách se poprvé v životě vyspí s chlapcem a toto poprvé bude se Shayem.
Nadále se Adne rozhodne pro záchranou misi Rena. Domluví se s Callou a jen ony dvě se vydávají vstříc Vailu, plného rozhořčených Strážců, přízraků a Ochranců...
Povede se Calle zachránit Rena, když se jí to ve Vailu nepovedlo? Dvakrát selhala, co tedy nyní....?


Můj názor:
Kniha mne asi do 1/5 nebavila, jelikož to bylo samé vysvětlování proč je to tak a onak. Ale pak už to šlo se všemi stránkami z kopce. Knihu jsem četl dva dny, už jen proto, že mne začátek moc nebral, ale těch zápletek potom... bylo to nehorázně luxusní čtení!! Je až k neuvěření, kolik jsem toho napsal :-D, zřejěm se to nikomu nebude chtít číst, ale kdo se dočetl až sem, děkuji ;)

Hodnocení:

5/5

Kniha mne naprosto odrovnala některými romantickými částmi Cally a Shaye, ale i velkým bojem ve Vailu. Naprosto dokonalé, ale to jsem vám sem nenapsal hlavní trest pro Callu, který jí Ansel prozradil po jeho objevení... Pokud by jste chtěli vědět, jak se Calle pomstili všichni Strážci, určitě si toto přečtěte!!

PS: Omlouvám se za překlepy či chyby.


Smečka

31. července 2012 v 16:31 | Elfel |  Recenze knih

Autor: Andrea Cremerová
Vydáno: 2010 (USA- New York) ; 2011 (ČR)

Smečka je prvním dílem velmi povedené romanticko fantastické ságy Smečka.
Celá sága ma samozřejmě předehru s názvem "Temné dny", která je volně dostupná ke stažení na internetu.
Jak jsem na tuto knihu narazil?
Tak, jelikož jsem měl týden před narozeninami, rozhodl jsem se (jelikož mobil jsem si přát nemohl) si pořídit nějakou suprovou knihu. Hledal sjem fantasy knihy nebo i sci-fi ba dokonce horory. Jak jsem tak brouzdal, nalezl jsem tuto ságu s předehrou ke stažení. Já hodně dávám na recenze a takováto předehra mi hodně pomohla. Hned mne zaujal styl psaní Andrey Cremerové i samotný příběh.

O čem je tato kniha?
Tak jelikož předehra končí ve Vailských horák v Coloradu ("Temné dny" vypráví Shay), kde právě onen Shay narazí na medvěda grizliho, tento díl začíná opět zde, ale vypráví to dívka, jenž ho ve své vlčí podobě zachrání. Dá mu napít své vzácné krve, a tak ho zachrání i ze smrtelných zranění.
Calla (dívka, která se může měnit ve vlka) patří se svými přáteli do smečky Nightshadeů. Ve Vailu je ale i druhá smečka "Baneové". Obě smečky spadají pod vedení černých kouzelníků, kteří využívají temné síly z podsvětí, přivolávají ty nejhorší tvory- sukuby, inkuby, chiméry, nemrtvé a ty nejhorší přízraky (bytosti, tvořené stíny, nehmotné, neporazitelné)- právě tito čarodějové, co si říkají Strážci, vedou obě smečky, zároveň však i všechny ostatní po celém světě.
Tato událost vyvede Callu z naprosto "běžného rytmu" jejího života. Její budoucnost je v rukou Strážců, a jako budoucí vůdkyně Nightshadeů se má provdat za budoucího vůdce Baneů- Rena. Ren po Calle touží už dlouhé roky, ačkoli Calla to nedává najevo, ale i jí jeho přítomnost abnormálně vzrušuje. Nyní je ale ve zvláštním stavu, nejen že se do Shaye zamilovala, ale ke všemu s ním porušuje pravidla Strážců.
Za jakýkoli prohřešek by mohl kdokoli z její smečky přijít o život. Nejen ale z její smečky, ba dokonce ona samotná či Shay.
Shay ale samozřejmě nepřijel do města zcela náhodou. Skrývá v sobě nevídané schopnosti, moc, která dokáže porazit i samotné ďáblovi příslušníky- přízraky. Nebo snad i samotného ďábla?
Příběh plný zvratů, napětí, neočekávaných reakcí vám přináší skvělá spisovatelka fantasy žánru Andrea Cremerová!

Můj názor?
Ttuto čtyřset stránkovou knihu jsem měl přečtenou během jednoho dne! Ihned o polední pauze ve škole jsem si pro tuto knihu doběhl na poštu (objednal jsem si jak první, tak rovnou i druhí díl :D). Okamžitě jsem si rozečetl Smečku a další den dopoledne jsem ji dočetl (ve škole o hudbení výchově :D). K této knize nemám sebemenší připomínku!
Mnozí tvrdí, že se podobá Škole noci, ale já Školu noci nečetl, proto nic nemohu říct, ale tohle byla naprostá bomba!!!
Samotná kniha zaujme velmi povedeným obalem s vychytávkami, jako je třeba vytlačená kapička krve, stékající z písmenka "E".

Ohodnocení:
5/5

Snad vám tato recenze pomohla a já tuto knihu opravdu velmi vřele doporučuji!!

PS: Omlouvám se za případné překlepy či chyby.

Kapitola 5. ,Lov na stín

31. července 2012 v 11:20 | Elfel |  Lov na stín
Kapitola 5.

Hubená postava, strašně hubené nohy. Hnědé krátké vlasy na patku, modré brýle. Strašně inteligentní úsměv, asi jako Anny.
"Jak se jmenujete?", k takovým lidem nemám potřebu mít cokoli bližšího, tak jim tykám. Většinou.
"Ivan.", uvelebil se na židli a koukal jen do zrcadla. Ani se na mě nepodíval a ve mne to bublalo.
"Co děláte ve svém volném čase?"
"Hraji hry.", pokrčil ramen a stále se zubil do zrcadla.
"Jaké?"
"Střílečky a takové ty…akční."
"Hm. V kolik chodíte ze školy?"
Otočil se na mě. "Kromě pátku v sedmnáct."
"A v pátek?"
"To je různě, občas ve dvanáct, když mám kroužky tak ve čtrnáct."
Viděla jsem ho odcházet, ale byl tak nepříčetně tupý, že jsem ho chtěla shodit! Aby odešel s brekem! "Jaká vztah jste měl s Ivetou?"
"Co prosím?", rozezněl se výbuch smíchu.
"Uklidněte se prosím! Jste na policii, měl by jste si to uvědomit!"
Postupně se uklidnil. "Byla to jen princezna. Nic víc."
Asi jako ty? Pomyslela jsem si. "Takže jste byli přátelé?"
"Ne.", naštěstí mu ta narážka nedošla a dál se zubil.

"S kým se tak nejvíce kamarádíte?", zapnula jsem tužku, abych si poznamenala svůj názor.
"Se Samuelem a Annou. Taky se bavím i s Danielem."
"Řekněte mi o nich něco."
"Samuel je takový uzavřený kluk. Rád se přehrabuje v drátech, jestli chápete, taky má rád hokej, zkrátka sportovně založený kluk. Anna je inteligentní hezká holka, nemyslíte?", zasmál se tím svým otravným hlasem. "A Daniel… pyrotechnik. Možná se učí trochu hůř, ale je docela v pohodě."
"No, tě Bůh!"
"Prosím?", zamračil se.
"Nic! Jdi a pošli sem někoho dalšího."
Praskl dveřmi. Ivan- nevěrohodný, podezřelý.

Vešla Gilda. Tmavě hnědé vlnité vlasy, hnědé oči a její pleť měla trošku hnědý nádech. Silné rty, ze kterých sršelo jedno pronikavé slovo za druhým…
"Smím se posadit?"
"Prosím. Jak se jmenujete?"
"Gilda.", lokty si dala na stůl a prohlížela si pokoj. Zastavila sen a kameře.
"Co děláte ve svém volném čase?"
"Jsem na facebooku, chodím ven…"
"S kým?"
"Tak hlavně s Jakubem, Natálií, a jak to vyjde no."
"Jaký máte vztah s panem Jakubem?"
"Myslíte jako soukromí jo?", mlaskla. "Dalo by se říct, že milostný.", zazubila se.
"A co Iveta?"
Její úsměv se změnil v žalostný pohled. "Snažíme se na to všichni nemyslet, je to hrozné. Co se jí stalo, všude se o tom mluví."
"O čem?"
"O její smrti přece.", naklonila se blíž. "Jedna holka našla v její lavici její dvě náušnice od krve. Něco bylo i ve zprávách. Víte, hodně lidí od nás se bojí toho, kdo bude další."
"Tak tomu rozumím."
"Byla to super kamarádka. Ale nechodila ven, nepila, nijak se mimo školu nezapojovala."
"Myslíte, že v tom mají prsty rodiče?"
"Nejspíš. Stále se vymlouvala, že nemůže."
Nevěděla jsem, jak by mi její výpověď mohla pomoci, ani na co bych se měla ptát dál. "V kolik tak odcházíte ze školy?", nepamatovala jsem si její odchod, ale něco mi říkalo, že odešla, ale nevěděla jsem to jistě.
"Odcházím zadním vchodem. Každý den okolo čtrnácté, abych stihla autobus. Jezdím s tetou, ta pracuje v samoobsluze."
Svědka teda má, takže… Gilda- nevinná. Kruh se zužuje.
"Dobrá, pošlete prosím dalšího, můžete jít."
"Hlavně to brzy vyřešte.", už se vůbec nesmála.

Promnula jsem si oči a přejela dlaněmi přes obličej. "Dones mi prosím kafe."
Nic se neozvalo, ale věděla jsem, že mě slyšel. Diktafon stále běžel.
Do pokoje vešla Marta. Její černá kůže, zelené oči plné samoty mi donesly, jak musí být sama.
"Jak se jmenujete?"
"Marta.", opatrně se usadila na židli a prohlížela si podlahu. Pak si oddychla.
Podívala jsem se na zem taky. "Co tam je?"
"Spíš co tam není. Stíny."
"Jaké stíny?", přimhouřila jsem oči a do pokoje vešel Bernard. Měla jsem sto chutí mu jednu vlepit, ale když jsem viděla to kafe, milovala jsem ho.
Dívku to rozrušilo a kontrolovala otevřené dveře. Rychle dýchala.
"Bernarde, odejdi prosím.", řekla jsem zvědavým hlasem a on se rychle klidil pryč.
"Jaké stíny?"
Otočila se zase ke mně, ale byla strašně rozrušená, celá se chvěla. "Ty Stíny, co zabili Ivetu."
Stíny…
"Co o tom víte? Znala jste ji dobře?"
"Ne, nikdo se semnou nebaví, až na Viktora, ten jo a trochu ještě Alice, ale jinak nikdo."
"Aha."
"Ale poslední dobou… Iveta… všimla jsem si, jak byla rozrušená. Její oči byly podlité krví, ještě ty kruhy… věděla jsem, že hodně nespala. Stále se ve škole koukala po zemi. Pořád. Vždycky se zděsila, když se stromy, co vrhaly stíny do naší třídy okny, pohnuly. Úplně se neznala. Začala vždycky vřeštět."
"Ale to mi nikdo jiný neříkal."
"Já jsem s ní měla nejvíce hodin. Biologie, fyzika, chemie, geologie a paleontologie."
"Aha.", věděla jsem, že ona odešla, nedalo se jí přehlédnout, šla jako poslední. Ani jsem se neptala v kolik odchází. Marta- stíny, otazník, nevinná, otazník. Byla jediná, kdo mi poskytl nějaké informace. Ať nepravděpodobné, všechno bylo nahrané. Nevím proč, ale věřila jsem ji a otazník za nevinná jsem škrtla.
"Děkuju, jděte domů a prospěte se. Kdyby něco, tady máte moje telefonní číslo, zavolejte.", poděkovala a zmizela.

Kapitola 39. ,Život R. Aika

31. července 2012 v 11:19 | Elfel |  Život R. Aika
Kapitola 39.

První hodina ranní. Srdce mi bušilo jako o závod, když jsem stál před těmi dveřmi do JEHO "kanceláře".
Tiro už spal, když jsem odcházel. Tak nevině. Zaklepal jsem.
"Pojď.", vstoupil jsem. "Zavři a pojď sem.", dveře klaply a každým mým krokem jsem cítil, jak je mé srdce zachváceno extrémně rychlými údery. "Sundej si tričko." ,poslechl jsem. "Sundej si kalhoty,…", opět jsem poslouchal, až jsem skončil nahý na jeho klíně. A víte co je horší než si ztěžovat? Nemít si komu ztěžovat, a když si ztěžovat teda už budete, bude to jedině mnohem horší.
Cítil jsem, jak se jeho ledové ruce dotýkaly mých lopatek a sjíždějí podél páteře dolů, slyšel jsem, jak jedna z jeho rukou rozepíná poklopec a viděl jsem padat jeho kalhoty na tvrdou zem s cinknutím polokoženého opasku se zdobením z chirurgické oceli.
"Teď to zabolí..", usmál se. Ten jeho hnusném úsměv! Prudce jsem se opřel o opěradla židle, ono to spíš bude jakési křeslo, tak prudce, až to zavrzalo. Ale on mi sebral veškerou rovnováhu, a ne že by se snažil jakkoli pomalu a něžně zacházet s mou-osobou, ale podstrčil mi ruce a já plnou vahou spadl na jeho úd. Okamžitě jsem pocítil horké pramínky krve stékající po mých hýždích.
Znovu se usmál a objal mne kolem hrudního koše tak, že mi prsty dráždil bradavky, druhou zvedl jedno z mých stehen, aby si udělal větší pohodlí na křesle a aby se jeho penis dostal lépe k mé zadnici. Jazykem mi kroužil okolo ušního boltce, občas ho stiskl i zuby (ne něžně).
Místo nějakého vzdychání jsem si raději skousl ret nebo jazyk. Ale on přirážel stále prudčeji, jak kdyby na to čekal. Párkrát mi nějaký ten pazvuk unikl mezi zuby a jemu to jaksi pozvedlo vnitřní já, jeho stisk se zpevňoval a uzavíral téměř celou mou nohu, jak neprodyšné vězení. Jeho ústa voněla po víně a zároveň páchla po doutnících.
Všiml jsem si i sklizeného stolu, nejspíš tam taky skončím.
"Otoč se.", řekl. Zprvu jsem nechápal, jak to myslí, ale pak mi to došlo. Teď se naše hrudě spojili a on mi lízat a kousal bradavky. Držel mě za hýždě a vnucoval mi prostředník a ukazovák do úst. Až mi vhrkli slzy do očí. Jeho dlouhé nehty mi občas skříply jazyk.
Už jsem si myslel, že snad nemá v plánu vyvrcholit. Měl. Se silným stiskem bradavky, až trochu prokousl kůži, skončil.
"Jaké to bylo?" zeptal se s uspokojeně tupým obličejem. Já neměl ani sílu mluvit, všechno mě bolelo, stále jsem cítil jeho stisk ruky na své noze, kusem oblečení jsem si otíral hýždě i stehna od krve a dlaní překrýval bradavku.
Už jsem se cápal k oblečení, když někdo zaťukal.
"Vstupte…" řekl "..už tu na vás čeká.", nekompromisní bezcitný parchant.


Baracuda- Where is the love (remix)

31. července 2012 v 10:36 | Elfel |  Recenze songůVíte, když se mi nějaká písnička líbí, nekoukám na to, jak je stará. Nevím přesně, jak dlouho je tato písnička na světě, ale je nádherná! Obzvlášť tento remix!! Miluju rychlé (opravdu hodně rychlé :-D) songy, s perfektně nabitým textem!
Tento remix splňuje všechno! Když mne dnes ráno doslova vzbudila tato písnička (ale originál) na KISS JC (97,7 FM), doslova jsem oblbnul a okamžitě pohnul volume, aby se objevil název songu, po ruce jsem měl jen lihovku a svou kůži, ale řekl jsem si, že tento název si 100% zapamatuji!

Pokud by někdo chtěl text, dám ho vám sem poupravený, jelikož není zcela přesný dle originálu. (text okopíruji » odsud «, ale poupravím ho já! Proto prosím kopírovat pouze se zdrojem!)

Text:

Daylight, in your eyes
Daylight, in your smile
Darkness, when I'm not with you
Moonlight, in disguise
Moonlight, feels so nice
Darkness, what am I without you

Let me just hold you so love can´t escape
Don't worry I just want to know

Refrain:

Where is the love in every fading rainbow?
High above trees below the moon and stars

Where is the love in every black eyed ocean
Where is the love?

Where is the love-Where is the love-Where is the love in every left down honey?
Noone before is what I'm thinking of

Where is the love how could you say its over
Where is the love?

Daylight, in your eyes
Daylight, in blue eyes
Da-da-da-da-da-da-darkness, holding on to me
Moonlight, midnight sun
Moonlight, midnight sun
Moonlight, midnight sun
Moonlight, here it come
Darkness, that's what I'm without you

I wanna love you but I better not touch
I wanna hold you, make sense to my cries
I wanna kiss you and you tell me why

Refrain:

Where is the love in every fading rainbow?
High above trees below the moon and stars

Where is the love in every black eyed ocean
Where is the love?

Where is the love in every left down honey?
Noone before is what I'm thinking of

Where is the love how could you say its over
Where is the love?

Bridge

Worst that you bridged the night into day
The beauty of passion breaks through

Refrain:

Where is the love in every-Where is the love in every fading rainbow?
High above trees below the moon and stars

Where is the love in every black eyed ocean
Where is the love?

Where is the love in every left down honey?
Noone before is what I'm thinking of

Where is the love how could you say its over
Where is the love?

Where is the love in every fading rainbow?
High above trees below the moon and stars

Where is the love in every black eyed ocean
Where is the love?
______
Tučné části jsem doplnil já, snad vám to pomůže. :-) Mne tento song doslova nabil energií na celičký den :-)) Teď si opíšu text, písničku hodím do téměř rozbité MP3, kterou mám ještě po bratráncích (vzal jsem si ho na bruslák o těláku, jelikož jsem necvičil, ale učitelka chtěla s někým pomoct- zvednout ho- no a já uklouzl a padl na bok- kde jsem měl kapsu v íž ležela mp3ka :( ) Chjo! Ale tak jen nejdou domáčknotu sluchátka- každou chvilkou vyopadávají, takže je mám zalepené izolepou k přehrávači :D...

No tak abychom to měli za sebou:

Hodnocení:
5/5

Názor?
Luxusní song! Opravdu, doporučuji všem nadšencům velmi rychle zpívaného textu i úžasě rychlé hudby!! :-)) Moc se mi to líbí!!


Farma...rozhodnutí Míši ?!

30. července 2012 v 23:01 | Elfel |  Deník Elfela
Dneska mne dost nas*al díl Farmy. Sleduju ji od prvního dílu a Míše jsem to přál po blonďaté Janě nejvíc!
Měl vypadnout Jakub, sakra už! Nejdřív se zdál celkem ok, ale takový parchant!! Vykostit! Vyhodit!! Míša se za něj jako obětovala...brrrrr...nikdyy!! To musí být nějaké nafingované! To snad není ani možné, to ji opravdu nemohla Tereza zakázat? To snad není možné!!
Kdo z vás sleduje farmu? Jo, je to možná nějaká další trapná reality show, ale já ji sleduju opravdu od prvního dílu... vynechal jsem snad jen dva a to kvůli opékání buřtů, nebo filmu, který jsem si stáhl. Bylo to čistě z nudy během školního roku. Večer už mne nic nebavilo, na nic nebyla nálada a tak jsem se začal zaměřovat na sledování televize.
Farma mne zaujala těmi podmínkami, zajímalo mne, jak se tamější lidé vyrovnají se studenou vodou atp. ;) Zkuste žít bez plynu, el. spotřebičů, ledničky...normálně si představte, že se ráno vzbudíte a nepodíváte se do lednice.. :D katastrofa!!
A ke všemu vám začnou mizet kámoši a nejlepší lidi z farmy- Míša!!

Proooooooooč!? :DD

No nic, jsem unavený, tak dobrou ;)

Narnie- Poslední bitva

30. července 2012 v 21:19 | Elfel |  Recenze knih

Autor: C. S. Lewis
Vydáno v roce: 2002 (v angličtině)

Poslední a zároveň pro mne nejlepší díl z celé série knih Narnie, započíná svůj děj v narnijských lesích.
Nejprve se střetáváme s hlavními postavami té "zlé strany". Opičákem Vytáčkou a oslíkem Zmatlíkem.
Když jdou jednou podél řeky, z vodopádu spadne lví kůže. Těžká, stará lví kůže. Vytáčku napadne- proč nemáme v Narnii hodně banánů a pomerančů? Následuje nápad, který obrátí celou Narnii vzhůru nohama! Kvůli pomerančům a banánům zemře tolik mluvících, vzácných tvorů! Vytýčku zkrátka napadne, že Zmatlíka oblékne do kožichu a bude ho vydávat za Aslana, zatímco on o sobě bude roznášet tlachy o tom, jak je tlumočníkem Aslana.
Jeho nápad na zdokonalení Narnie ještě přibarví samotný Bůj temna Taš- Aslanůn protiklad.
Do Narnie jsou povoláni, samotným narnijským králem Tirianem, Jill a Eustac.
Oba zastváají důležitou roli ve svém příběhu, ale největší, spíš nejdůležitější roli zde sehrála Jill. Moc se mi líbilo to, co udělala tu noc se Zmatlíkem.
Schyluje se k veliké bitvě, mezi říší Aslana a mezi říší Taše- velikého Boha se čtyřmi pažemi, dvěma nohama a orlí hlavou.


Názor??

Tento příběh se mi strašlivě líbil! Opravdu... k němu nemám co dodat! Četl jsem ho asi 4 hodiny (jo jo jo, má jen 230 stránek), ale chtěl jsem si užít i vody, když má být zase hnusně ;).

Je to opravdu supr a ještě bych dodal, že na konci knihy všichni, co kdy vstoupili do Narnie (ze všech dílů), na konci tohoto dílu zemřou. Ale...nechte se překvapit! ;)

Jak bych hodnotil?

5/5

Snad se vám tato recenze hodí a doporučuji!

PS: Omlouvám se za případné překlepy či chyby.

Áno, zahraj to divadýlko znovu, prosím! Ta role ti fakt jde!

30. července 2012 v 20:30 | Elfel |  Deník Elfela
"Áno! Áno!", ozývá se bouřlivý potlesk nadšeného publika na konci představení. "A ještě jednou! Prosím!", ozývají se další hlasy některých s diváků, jejichž nápadu se chytli lidé až vpředu sálu.